Cellini Classico Riservo

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Kejmyk
Początkujący
Początkujący

Cellini Classico Riservo

Post autor: Kejmyk » 28 września 2010, 20:34 - wt

Witam serdecznie,

Co sądzicie o tym tytoniu? Cellini Classico Riservo. Wątku nie znalazłem, informacje w internecie znikome. Więc mam nadzieję na konstruktywną opinię forumowiczów :wink: .. Czy polecacie ten tytoń dla początkującego fajczarza?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Cellini Classico Riservo

Post autor: freemason » 29 września 2010, 11:21 - śr

Kiedyś kiedyś palił to mój kolega i raz czy dwa poczęstował porcyjką. Było toto potwornie przearomatyzowane i mdławe. Słabe i kiepskie.Po takim tytoniu można się zrazić do fajczenia, więc polecałbym coś innego. Z tanich i dobrych aromatów: "Black & Bright", "Planta nr 1", "Belle Epoque", "Holger Danske Oryginal Honey Dew", "Timm No Name".
Kejmyk
Początkujący
Początkujący

Post autor: Kejmyk » 29 września 2010, 13:03 - śr

Ok, dzięki wielkie. Co powiesz na temat Black & Bright? Na forum nie znalazłem informacji, a rozważam ten tytoń pomiędzy Holger Danske Oryginal ...
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 29 września 2010, 13:10 - śr

To coś Kolega słabo szukał... Wyszukiwarka hula na tym forum, że hej!

Z innej beczki tutaj.
UkłonY,
[...]
Kejmyk
Początkujący
Początkujący

Post autor: Kejmyk » 29 września 2010, 13:23 - śr

Wyszukiwałem w ten sposób, ale jednak są to informacje szczątkowe, mało konkretne :P

Wielkie dzięki za drugi link, bardzo pomocny :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 30 września 2010, 14:10 - czw

Kejmyk pisze:Ok, dzięki wielkie. Co powiesz na temat Black & Bright? Na forum nie znalazłem informacji, a rozważam ten tytoń pomiędzy Holger Danske Oryginal ...
B&B jest bardziej black niż bright. Więcej czarnego cavendisha po prostu. Jest słodki i dość bogaty w różne trudne do określenia smaczki. Pyszny i dość dobrze się pali. Otoczenie też sobie go chwali:)
HD Oryginal honey... i tak dalej.. ma więcej jasnego cavendisha, jest trochę mniej słodki, a smak przypomina miód pitny. Też fajny tytoń. Ja między jednym i drugim śmiało postawiłbym znak równości.
Awatar użytkownika
MarEs
Początkujący
Początkujący

Post autor: MarEs » 09 sierpnia 2013, 14:39 - pt

Cellini Classico Riservo, jak sama nazwa wskazuje, został wyprodukowany w Niemczech. A przynajmniej moja stugramowa puszka, którą zakupiłem w 2002r. - i która schła sobie cierpliwie (metalizowany, foliowy woreczek w środku) aż do teraz, kiedy to postanowiłem ów liofilizat pobudzić do życia i...

I wstało to-to, zapachniało na całą chałupę cytrusowo (słabiej) i rodzynkowo (nachalnie), władowało się w fajkę, zapaliło nawet bez kłopotów - i bez kłopotów paliło do samego suchego końca. Po czym żwawo dało się wyrzucić z fajki, za co serdeczne dzięki.

Bo poza tym to lekko drapie w przód podniebienia - i szczypie w język, a smakuje jak lekko osłodzona aspartamem cienka herbatka z trzeciego parzenia, pozostawiając ów słodzik tłustą warstwą na wargach. Za to gdzieś po bokach języka czuć gorzkawy posmak tanich papierosów skręcanych w gazecie. W odróżnieniu od tych ostatnich jednak, mocy w CCR mój organizm nie potrafił się dopatrzyć

Room note? Mat, lat 11: "jak się zastanowić, to czuć gdzieś daleko coś fajnego, ale przede wszystkim czuć smród papierosów".

Mówili Koledzy uczeni, że resuscytacja aromatów mijają się z celem. Nieprawda. Jak dla mnie, zyskałem 100g pachnidła do kabiny samochodu. Wystarczy na następne 11 lat...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”