Amphora Regular Cavendish - zabytek

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Amphora Regular Cavendish - zabytek

Post autor: Canonnier » 02 listopada 2012, 20:58 - pt

Pomimo, iż wiedziałem, że czas mógł zrobić swoje (saszetka z 1994 roku z logo Egberts Van Nelle), to jednak spodziewałem się znacznie więcej. Producent zachęca obiecując unikalną mieszankę burleya, orientali, kentucky i wirginii, a wszystko to cavendishowane w specjalnym procesie cavendishowania. No cóż… Po zapaleniu praktycznie od razu uderza gryzący burley z silnym aromatem brandy i wanilii. Łatwo się rozpala, ale co ciekawe, przy końcówce miałem spore trudności i zawsze wypadał mi koreczek. Nawet przesuszony, wytwarza spore ilości kondensatu. I do tego ten papierosowy zapach. Generalnie – przereklamowany.
Piotr_B
Początkujący
Początkujący

Re: Amphora Regular Cavendish - zabytek

Post autor: Piotr_B » 03 listopada 2012, 18:15 - sob

To był mój pierwszy tytoń !!! Rok był 1993, wtedy kupiłem swoją pierwszą fajkę - Worobiec i właśnie ten tytoń.
Czerwona wydała mi się zbyt nachalna, ale brązowa - w sam raz.
Fajnie było podjechać maluchem pożyczonym od Babci, wysiąść i odpalić fajkę, i obserwować przez chmurkę dymu
wrażenie, jakie wywołało to na koleżankach 8) :D
Pozostawię go w sferze wspomnień... :pipeman:
Piotr.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 03 listopada 2012, 22:24 - sob

pod koniec lat 80-tych Amphora Regular (brązowa) służyła mi do osłabiania Full (czerwonej), najbardziej podchodziła mi zielona Amphora Rich :)
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
Fantomas
Początkujący
Początkujący

Post autor: Fantomas » 18 stycznia 2013, 21:54 - pt

Panowie, stałem się posiadaczem dwóch saszetek Amphory Regular Cavendish z roku 1994 marki Douwe Egberts. Z tego co wiem szanowana Holenderska marka znanych kaw DE, sprzedała prawa do tego wyrobu, znanemu koncernowi tytoniowemu Imperial Tobacco (producent znanych papierosów typu West, Davidoff, Route 66). Dziś ten tytoń fajkowy jest produkowany (na rynek Polski) pod Poznaniem. Oczywiście tytoń był wysuszony, jednak kilka skórek z pomarańczy zrobiło swoje. Jednak gdy go zapaliłem nie zrobił na mnie większego wrażenia. Postanowiłem jednak ostatnio do niego powrócić, a nie paliłem go od września. Ku mojemu zdziwieniu po kolejnej sesji okazał się bardzo dobrym tytoniem. Może mu to coś dało, po amatorskim odświeżeniu? Trudno powiedzieć, mimo to skórka pomarańczy nie przytłoczyła aromatu. Uważam że jest dużo lepsza od dzisiejszej Amphory produkowanej przez koncern IT.

i moje oryginalne zdjęcie saszetek Amphory z 1994 (z holenderską akcyzą):
http://pics.tinypic.pl/i/00236/dkil1vsn0kal.jpg

pozdrawiam

Fantomas
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 20 stycznia 2013, 16:31 - ndz

kiedyś kupiłem puszkę i okazało się że to właśnie Amphora Regular Cavendish, po solidnym nawilżeniu całkiem smaczny tytoń, najprawdopodobniej przy pierwszym paleniu nie doszedł jeszcze do siebie i dlatego dopiero następne palenie było smaczne, ja swojemu dałem pół roku nawilżania zanim z smakiem wypaliłem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”