Indigo + nic nie mowiący "Clan"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Lech
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Indigo + nic nie mowiący "Clan"

Post autor: Lech » 25 maja 2005, 17:51 - śr

Indigo okazalo sie tytoniem o super smaku i super wlasciwosciach, pali sie bez "zgasniec", bardzo rowno i smak, czysta poezja :P
Do paczki dolozyli mi Tyton o nazwie "Clan" z Holandii, wie ktos cos o tym Tytoniu, czy lepiej wyrzucic i nie paskudzic fajki? Niestety glinianki nie mam, caly moj i"inwentarz" to Vauen 2x, Parker , Charles Fairmorn, Georg Jensen i Barling, no ok do tego 2 fajki z pianki, ale tez wchlaniajace zapachy...mysle, ze byloby szkoda spaskudzic ktorakolwiek z nich...
Wiem, ze byc moze moje pytania sa nieco naiwne, ale jak to juz dawno temu stwierdzono: nie ma glupich pytan:)
Pozdrowionka
Lech
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 25 maja 2005, 19:19 - śr

Clan za czasów PRL'u był jedynym, obok Amphory, zachodnim tytoniem dostępnym w Polsce. Drobno cięty, prawie shag. Nie paliłem, ale może kiedyś ... Dawno go nie widziałem. Niektórzy wiem, że lubię, ale na tobaccoreviews.com piszą, że ten w USA jest jakiś podlejszy niż ten w Europie. Więc jak masz z Europy to chyba można spróbować ;-)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas » 25 maja 2005, 23:22 - śr

Jest to holenderski tytoń, nie paliłem i jakoś mnie nie ciągnie do niego. Czytałem gdzieś,że się popsuł, pali się cieplej niż kiedyś itd. Ma ładne opakowanie (szkocka kratka). Raczej tytoń bez szału ale nie znowu jakiś tam najpodlejszy "Huzar" :wink:
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 26 maja 2005, 13:24 - czw

Nie wspominaj nawet Huzara! Fuj! Wypaliłem pół saszetki niebieskiej... chyba nigdy nie będę palił skrętów ani papierosów, bo nabrałem takiego obrzydzenia do nich, że patrzeć na tytoń i bletki nie mogę... :evil: Jak to dobrze, że fajka jest tak blisko, hehe!
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Awatar użytkownika
Stygma
Początkujący
Początkujący

Post autor: Stygma » 26 maja 2005, 18:54 - czw

WITAM

Jeżeli nie zamierzasz go palić, chętnie go odkupię od Ciebie.

POZDRAWIAM
... bo fajka jest dobra na wszystko ...
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 26 maja 2005, 19:43 - czw

Odpowiadam na priv... ale nie warto stary, nie wiesz, w co się pakujesz (no, chyba że wiesz)
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
krzysztof
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzysztof » 26 maja 2005, 19:50 - czw

Clan nalezy do rodziny tytoni, których zapach i smak nie zmienia się od lat. Proszę nie wprowadzać paralel z PRL bo tytoń nie ma z tym nic wspólnego! Nie potrafię opisać jego zalet- na forum już to kiedyś ktoś uczynił. Cinek-prośba-napisz kilka słów w obronie; bo erudyta z Ciebie niezły. Dyletanctwo też ma swoje granice.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 26 maja 2005, 22:49 - czw

Paliłem Clan w latach siedemdziesiątych. Uważam, że jest to łatwo palący się niezły tytoń klasy średniej. Prosty w nabijaniu, jedwabisty, o subtelnym aromacie. Takie anielskie włosy do fajki. Można palić bez wstrętu, aczkolwiek nie rzuca na kolana. Wynosząc z reminescencji; lepszy od czerwonej Amphory, konkurentki z czasów komuny i Pewexu.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 27 maja 2005, 13:48 - pt

Clan Aromatic Royal Theodorus Niemeyer
skład: Burley, Kentucky, Orient
Clan to dobra mieszanka, aczkolwiek nie dla początkującego adepta fajki. Jej cięcie przypomina tytonie papierosowe. Wymaga uwagi podczas palenia, w przeciwnym wypadku b. sie grzeje. Delikatnie pykany (= muskany ledwie) odwdzięcza się smakiem swojej tajemniczej kompozycji. Mnie się ponadto wydaje, że do aromatyzacji twórca użył jakiś ziół.
Moc - lekka. Bardzo piękny zapach dla otoczenia.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
max887
Pykacz
Pykacz

Post autor: max887 » 12 maja 2007, 00:25 - sob

Mam na razie nikłe porównanie
i ten nie podszedł mi jakoś za bardzo, jest hmm... tajemniczy może za sprawą tytoni orient. Pali mi się bardzo dobrze, dym jest aksamity i delikatny nie grzeje się, kondensatu niezaobserwowałem, tytoń jest klasy dobrej. Jest bardziej wytrawny jeśli chodzi o aromaty, słodycz nie wylewa się z fajki na podłoge jest bardziej ukryta. Nigdy nie paliłem czystej Va ale powiedział bym że Clan ma dość naturalny smak. Pozdrawiam
Hilson
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Hilson » 13 maja 2007, 12:39 - ndz

Witam,
a który Clan?
Pozdrawiam,
Hilson
max887
Pykacz
Pykacz

Post autor: max887 » 13 maja 2007, 13:24 - ndz

Hilson pisze:Witam,
a który Clan?
A jest kilka ? Zielony w czerwona kratę. Produkowany w Holandii. Pełna nazwa brzmi "Clan Aromatic". Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 14 maja 2007, 20:53 - pn

max887 pisze:
Hilson pisze:Witam,
a który Clan?
A jest kilka ? Zielony w czerwona kratę. Produkowany w Holandii. Pełna nazwa brzmi "Clan Aromatic". Pozdrawiam
W latach '90 ubiegłego stulecia ukazał się nowy Clan, w czerwoną (szkocką?) kratę.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
Piotrek F
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Piotrek F » 27 maja 2007, 14:10 - ndz

Niedawno szperając na strychu odkryłem oto taką saszetkę tytoniu Clan AromaticObrazek

Podpytawszy troszkę Ojca dowiedziałem się, że tytoń ten ma już ze 20 lat. Saszetka zamknięta owszem, ale ale... z czego mi wiadomo te tytonie pakowane były w jeszcze jedną folię, tak jak teraz paczki papierosów, którą trzeba było zerwać w celu dostania się do właściwej saszetki, a tutaj takowej folii niestety nie ma. Pytanie moje brzmi(boję się go otwierać,a w sumie chociaż to najprostsze rozwiązanie) Czy tytoń ten nadal może być zdatny do palenia czy raczej może będzie go trzeba wrzucić do słoja i zreanimować nawilżaniem i późniejszym opiekaniem?
gg: 4770559
Hilson
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Hilson » 28 maja 2007, 14:40 - pn

Piotrek F pisze:...ciach... Czy tytoń ten nadal może być zdatny do palenia czy raczej może będzie go trzeba wrzucić do słoja i zreanimować nawilżaniem i późniejszym opiekaniem?
Witam,
polecam bez ostatniego.
Warto spróbować.
Pozdrawiam,
Hilson
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”