Alsbo Vanilla

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

jony
Fajczarz
Fajczarz

Alsbo Vanilla

Post autor: jony » 03 grudnia 2007, 22:17 - pn

Jako że nie ma opisu tego tytoniu chciałbym się zapytać, czy ktoś z szanownych forumowiczów palił ten tytoń ostatnimi czasy. Tytoń ten polacał mi mój znajomy, który popala go od dłuższego czasu, ale jakoś nie mam odwagi na kupno w/w.
Z góry dziękuję za recenzję
pozdrawiam - jony
Dziku

Post autor: Dziku » 03 grudnia 2007, 22:47 - pn

Kiepski tytoń obficie zlany jakimś syropem, aż lepki.
Smak waniliowy prosty jak drut. W ustach spory niesmak (większy - tylko po waniliowym Skandinaviku). Pali się gorąco, kondensatu sporo. Paliłem to kiedyś - wrażenia zostały w pamięci na trwałe. Jak szukasz tytoniu waniliowego to już "Black Vanilla" od Planty będzie lepsza (choć do wysokich lotów jej sporo brakuje), zaś najlepsza z dostepnych będzie "Vanilla" od Stanwella. Nie robią już jej co prawda Petersenowie, ale i tak smakuje przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 03 grudnia 2007, 22:47 - pn

O Alsbo Vanilia można poczytać na Forum ;)
Zdania są dość podzielone ;) choć dominują jednak opinie odradzające jego zakup :wink:
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 03 grudnia 2007, 22:51 - pn

Dziku pisze:zaś najlepsza z dostepnych będzie "Vanilla" od Stanwella. Nie robią już jej co prawda Petersenowie, ale i tak smakuje przyzwoicie.
A tę Stanwell'owską to pamiętam Dziku, bo to przecież dzięki Tobie ją sobie popalałem :)
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Celt
Moderator
Moderator

Re: Alsbo Vanilia

Post autor: Celt » 13 lutego 2008, 17:30 - śr

Tytoń jak dla mnie paskudny. I do tego w aromacie tak niesamowicie słodki i waniliowy, że wszystko tym przesiąka. Pali się może i nie najgorzej i otoczenie na sam zapach nie reaguje jakoś negatywnie, ale odradzam. Paliłem go kiedyś raz, i o raz za dużo... Jak dla mnie jeśli już musi być Alsbo to albo Black albo Gold...
Diord Fionn
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Alsbo Vanilia

Post autor: Jerry » 13 lutego 2008, 19:06 - śr

Powiem moje skromne zdanie że wszystkie Alsbo dostępne u nas, może poza Black, to zmiotki z całej produkcji Orlika.
Niestety nie jesteśmy dla nich zbyt liczącym się rynkiem i pozostają zakupy w innych źródłach niż polskie trafiki.
Wiem, że to dużo drożej wychodzi, ale polecę W.O. Larsen 2008 Edition.
Doznania smakowe bardzo fajne.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
jingishan
Początkujący
Początkujący

Re: Alsbo Vanilla

Post autor: jingishan » 30 kwietnia 2008, 19:17 - śr

ja tez odradzam ten tytoń. zapalilem 2 razy chyba i od roku paczuszka lezy i dogorywa w szufladzie:( strata pieniedzy:(
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 30 kwietnia 2008, 20:46 - śr

Paliłem różne albso, do momentu kiedy spróbowałem lepszych zrozumiałem bardzo wiele, po pierwszym zamowieniu z SY nawet myślałem że te pół paczki albso kiedyś wypalę, jednak przy pierwszym lepszym pobieżnym sprzątaniu w szafce wylądował w śmietniku. Dziś gdyby mnie ktoś zapytał, odradzał bym z całej siły. Bardzo mi przykro że ktoś kto zaczyna przygodę z fajką trafia na takie właśnie tytonie, tylko i wyłącznie z powodu nieruchawości naszych sprzedawców, importerów itp.. wiem że rynek mały, niezbyt przyjemny w dyskusji- ileż razy czyta się o panach spalających swoje grusze wraz z ociekającym perfumą Albso czy Skandinavik. Szkoda gadać. Odłóż go na półkę kup to co polecają koledzy sam się przekonasz jak szybko zapomnisz o tym tytoniu i przy wycieraniu kurzy z rozkoszą- lub beznamiętnie wsadzisz go do worka na śmieci.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
S_P
Pykacz
Pykacz

Post autor: S_P » 06 października 2009, 21:51 - wt

mój drugi tytoń po Mc Baren black ambrosia (ale nie umaiłem wtedy wydobyć z ambrozii całego jej piękna) ... co do alsbo ...cóż... po kupieniu puszki Navy flake od SG mój alsbo dałem takiemu panu z brodą co przychodzi pod uniwerek zbierać kiepy :)
Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 11 marca 2010, 20:42 - czw

Dziwny tytoń. Otwarty pachnie ewidentnie jajokoniakiem, palony… grzybami. Nie odczułem przesłodzenia, co dla mnie jest plusem, w tym przypadku jednak wątpliwym. Zatem jajokoniak i grzyby, czyli nic wspólnego z wanilią.
redelek
Początkujący
Początkujący

Post autor: redelek » 15 listopada 2011, 12:44 - wt

Witam,
A ja jako początkujący bardzo polecam ten tytoń. Bardzo ładnie się rozpala i pali się równo.
Bardzo mi smakuje przy zastosowaniu dobrego filtra czuć fajne smaki i jest delikatnie słodki. Bez filtra troche pali.
Tak jak kolega wspomniał jest bardzo ciepły jak za mocno się przystawi to wrzosiec jest bardzo gorący.

Oczywiście nadal szukam swojego tytoniu :)
Awatar użytkownika
S_P
Pykacz
Pykacz

Post autor: S_P » 18 grudnia 2011, 23:17 - ndz

:offtopic: jakbym miał porównać ten tytoń do jakieś piosenkarki, myślę że Doda była by dobrą analogią. No i - oczywiście - znajdą się fani. Ponoć na jednym z ostatnich koncertów rozdawano bilety za darmo(nikt nie chciał kupować ich za 50 zł). Na koncert przyszło aż 50 osób ;)
doraf
Początkujący
Początkujący

Post autor: doraf » 30 stycznia 2012, 23:14 - pn

Jestem początkującym adeptem sztuki fajczenia. Dosyć spontanicznie ostatnio postanowiłem kupić tytoń smakowy. Padło na Alsbo vanilla. Szczerze mówiąc nie żałuję. W paleniu gorszy niż Virginia Mac Barena, a dla otoczenia zapach o wiele przyjemniejszy a to dla mnie osobiście ważne.
Dużym minusem jest pozostanie beznadziejnego posmaku po paleniu Alsbo vanilla.
carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: carlospp » 06 lutego 2012, 15:27 - pn

doraf pisze:Jestem początkującym adeptem sztuki fajczenia. Dosyć spontanicznie ostatnio postanowiłem kupić tytoń smakowy. Padło na Alsbo vanilla. Szczerze mówiąc nie żałuję. W paleniu gorszy niż Virginia Mac Barena, a dla otoczenia zapach o wiele przyjemniejszy a to dla mnie osobiście ważne.
Skoro w paleniu gorszy i pozostawia beznadziejny posmak - to moze jednak nie warto?
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 06 lutego 2012, 15:52 - pn

carlospp pisze:
doraf pisze:Jestem początkującym adeptem sztuki fajczenia. Dosyć spontanicznie ostatnio postanowiłem kupić tytoń smakowy. Padło na Alsbo vanilla. Szczerze mówiąc nie żałuję. W paleniu gorszy niż Virginia Mac Barena, a dla otoczenia zapach o wiele przyjemniejszy a to dla mnie osobiście ważne.
Skoro w paleniu gorszy i pozostawia beznadziejny posmak - to moze jednak nie warto?
Taki oksymoron. Dobry tytoń, ale zły. :lol:
Pozdrawiam serdecznie!

Wróć do „Alsbo”