Alsbo Gold

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 05 marca 2005, 20:36 - sob

Ano właśnie: kupiłem Black'a w mpiku, podczas cotygodniowych zakupów w markecie. Żona wybierała prasę, a ja pomny Waszych pozytywnych sugestii poddałem się i kupiłem przy okazji. Przedtem widziałem wszędzie. Nawet w budkach na bazarach (o dziwo, tam drożej sic!). Wypada stwierdzić: tytoń idealny. Tani i powszechnie dostępny bez ograniczeń. Jednak muszę dodać, że po degustacji wstepnej, sięgnąłem teraz po Caledonian Virginia Flake i jest mi dużo, dużo lepiej...
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 06 marca 2005, 00:17 - ndz

Jarek pisze:Ano właśnie: kupiłem Black'a w mpiku(...)Wypada stwierdzić: tytoń idealny. Tani i powszechnie dostępny bez ograniczeń. Jednak muszę dodać, że po degustacji wstepnej, sięgnąłem teraz po Caledonian Virginia Flake i jest mi dużo, dużo lepiej...

Caledonian jest naprawde fajowy:) Ale jak mowi stare polskie przyslowie: "Dobre Alsbo nigdy nie jest zle":) Mimo roznych prob, alsbo zawsze zostanie w mojej szafce.
Awatar użytkownika
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 06 marca 2005, 03:05 - ndz

Pierwszy raz slysze takie przyslowie ;p

Czy ja wiem czy to alsbo takie wspaniale? Chyba Amphora Full Aroma lepsza i tak samo dostepna ...
Awatar użytkownika
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 06 marca 2005, 11:09 - ndz

Amphora nie jest zla, ale uwazam ze lepsza nie jest. Raczej bym powiedzial ze jest inna. Szczegolnie teraz full aroma to podreczny sklad lodyg:)
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 06 marca 2005, 11:23 - ndz

Nawet Amphora znajdzie amatora.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 06 marca 2005, 12:47 - ndz

Amphory nigdy nie paliłem, ale słyszałem dużo negatywnych opinii, a że jest to tytoń drogi (u mnie 24 złote), to nie skuszę się raczej. Dokładam złotówkę czy dwie i mam Wild Cherry :mrgreen:
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Awatar użytkownika
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 06 marca 2005, 17:29 - ndz

Zgadzam sie 24 to przesada za taki tyton. Zwlaszcza jak za 6 euro (24,xx PLN) mozna miec 50g Mac Barena....
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 06 marca 2005, 20:35 - ndz

A Black'a kupiłem za 17 z groszami! Jest 2,5 razy tańszy od moich ukochanych Dunhill'i, żona nie wypędza mnie na balkon (a to jeszcze zima przecie;brrr...) z powodu La. Portfel znosi takie zakupy nie ocierając się o anoreksję. Bardzo się cieszę, że jednak skusiłem się na Alsbo. W razie kryzysu finansowego jest to z pewnością ratunek nie uwłaczający wysublimowanym smakom i nie sądzę, żeby komukolwiek sprawiał dużą przykrość w paleniu.
Awatar użytkownika
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 06 marca 2005, 21:46 - ndz

Ja palilem Full Arome przez pewien czas. To byl jeden z moich pierwszych tytoni. Ale jednak Alsbo wygrywa z Amphora - stosunek jakosc/cena wypada na korzysc Alsbo. pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 07 marca 2005, 11:58 - pn

mi Black bardzo smakowal kiedy kupowalem go za 11 zl :) Teraz mam multum innych tytoni i chyba nie predko sie skusze na Alsbo :(
Co do Amphory to wypalilem tylko 2 opakowania i jakos mnie do niej nie ciagnie. Byc moze dlatego ze nie odczulem braku lepszych tytoni
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 01 kwietnia 2005, 14:58 - pt

Ech, eksperymenty tytoniowe...
Skusiłem się na Alsbo Black. Jak dla mnie jest dużo gorszy od Golda. Pali się w miarę podobnie, bez jakichś rewelacji, czasem trzeba przybić kołkiem. Niestety smak pozostawia wiele do życzenia (choć wg wielu z Was to samo można powiedzieć o Alsbo Gold) - taki jakiś ciężkawy, szczypie w język. Tytoń jest od swojego złotego krewniaka mocniejszy i ma zdecydowanie gorszy room note. Nie ma tutaj żadnych ech wanilii, trudno było mi również wyczuć aromat "orzechowy", o którym gdzieś słyszałem. Zdecydowanie do Alsbo Black nie wrócę, wolę Golda, który jest jak dla mnie 5 razy lepszy.

Choć możliwe że się mylę, a negatywną ocenę Blacka wywołało moje obcowanie z lepszymi tytoniami. Ale wrażenie rozczarowania pozostaje.
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Fajeczka
Początkujący
Początkujący

Post autor: Fajeczka » 20 maja 2005, 19:53 - pt

Jakoś to tak dziwnie jest zauważyłam że każdy w tym Alsbo (czy to gold, czy black) czuje cos innego... jakby tak uważnie prześledzić to wiele sie zapachów i posmaków w nim można doszukać...
A i gustów jest wiele (pewnie tyle ilu pykaczy) bo ja np.zdecydowanie bardziej od golda wolę black)...
piotrusss
Pykacz
Pykacz

Post autor: piotrusss » 03 lutego 2006, 13:24 - pt

a mnie Alsbo Gold, przypomina mi tytoń Red Bull (czerwony), mówcie co chcecie :P

edytuję, zaszła pomyłka

to przychodzi z czasem, poczułem w nim cos innego .. swoistą słodycz .. może to dlatego, że trochę przesechł był :P
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2006, 22:17 - sob przez piotrusss, łącznie zmieniany 1 raz.
Skandy
Początkujący
Początkujący

Post autor: Skandy » 03 lutego 2006, 14:14 - pt

Swoją fajową przygodę rozpocząłem od Alsbo Gold właśnie i tak mile go wspominam, że stale gości w moim tytoniowym menu.
Wypaliłem już sporo różnych tytoni, również tych z wyższej klasy, ale Gold mi smakuje. A w oryginalnym zapachu można się na prawdę zakochać. Tego nie mogę powiedzieć o Blacku, który faktycznie jest mocniejszy, ale w pokoju niezbyt ładnie pachnie. Za to Black nieźle smakuje latem, palony na świeżym powietrzu. Golda szczerze polecam, Blacka niekoniecznie, choć uważam, że też można go spróbować.
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 03 lutego 2006, 17:02 - pt

Alsbo Gold zawsze będzie mi się przyjemnie kojarzyć z początkami palenia fajki. Dziś nie zapaliłbym go, żeby się nie zawieść. Wolę go dobrze wspominać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alsbo”