Alsbo Gold

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
franzlukas
Początkujący
Początkujący

Re: Alsbo Gold

Post autor: franzlukas » 09 lutego 2010, 22:14 - wt

PETERWF pisze:Był to mój pierwszy tytoń. Kupiłem jedną saszetkę dawno temu, wypaliłem 1/3, resztę dałem koledze i nigdy więcej nie kupię.
Dzięki forum dowiedziałem się, że "lepiej mniej dobrego, niż dużo złego" i tego się staram trzymać.
Nie polecam, a kto chce spróbować to jego sprawa,robi to na własne ryzyko :lol:

Miłego :pipeman: ale nie z Alsbo Gold
niestety potwierdzam, to też był mój pierwszy tytoń do fajki, po papierosach rewelacja. teraz brrrrrrrrrrrr
Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 06 marca 2010, 10:10 - sob

Jak dla mnie, to kolejny tytoń do codziennego palenia. Aromat i smak bardzo wyrównany, delikatna słodycz w smaku, delikatna śliwka w zapachu. Czuję po nim lekki niedosyt, brak mu tego ‘charakterku’. Innymi słowy: lekki, łatwy i przyjemny.
Awatar użytkownika
Innoitus
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Innoitus » 19 maja 2010, 19:01 - śr

Jak kilka osób już przede mną napisało- to mój pierwszy tytoń (i jak na razie jedyny). Na początku palenia jest całkiem ok, zadowala moje niewyrobione gusta, ale pod koniec robi się lekko gryzący w czubek języka. Nie wiem czy to wina złego palenia czy samego tytoniu (dym jest chłodny, główka fajki nie nagrzewa się zbytnio...).
Tak się zastanawiam co z tym zrobic.
Edit: w zasadzie to bardziej cierpki niż gryzący. Jak niedojrzała aronia.
Hot Patootie bless my soul
I really love that Rock and Roll
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 21 maja 2010, 13:11 - pt

Metoda jest prosta. Ten tytoń o brzydkiej nazwie na "a", której nie chcę wymieniać, wywal do kosza i kup coś lepszego. Zdecydowanie poczujesz różnicę.
Diord Fionn
adszad
Początkujący
Początkujący

Post autor: adszad » 19 stycznia 2011, 21:48 - śr

Pyknąłem właśnie ten tytoń. Zakupiony dziś w jednej z łódzkich trafik. Szczerze? Nie leżał na ladzie. Stara paczka. Made in Denmark. Export do USA. Ostatnio palę głównie LA i czystą VA. Odskocznia. Powiem, że się opłacała. Znakomicie się palił. Delikatnie (mild) pachniał i smakował. Fajka ciepła nie gorąca. Są jeszcze pod tą ladą jeszcze stare blacki więc znów wydam 23 złote. Ale żeby nie było: jutro rano zapalę FVF;)
Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras » 24 lutego 2011, 12:04 - czw

Tytoń "AG" był moim drugim... więc niewiele mogę powiedzieć... powiem jedno: pierwszym był tilbury - korzenny a "AG" do niego to jak extra mocny do LM`a :lol:
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski
Awatar użytkownika
MAYA
Pykacz
Pykacz

Post autor: MAYA » 12 grudnia 2013, 14:39 - czw

Dostałem od znajomego kolekcjonera fajek próbkę tego tytoniu. Zapach samego tytoniiu przypomniał mi zapach tytoniu fajkowego, który kupiliśmy kiedyś w latach osiemdziesiątych i zapaliliśmy pierwszą w życiu fajkę :) Nazwy nie pamiętam ale to był dosyć znany tytoń.
"Trzeba sobie jakoś radzić" powiedział górol i zawiązał buta dżdżownicą
jorzo
Początkujący
Początkujący

Post autor: jorzo » 16 kwietnia 2014, 21:53 - śr

Jak na Gold to jakoś taki bez wyrazu-pierwsza i ostatnia saszetka.
Szukam tytoniowego Graala.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alsbo”