Alsbo Black

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Duńczyk
Początkujący
Początkujący

Re: Alsbo Black

Post autor: Duńczyk » 04 marca 2009, 01:45 - śr

Witam-to mój pierwszy wpis więc jest mała trema-osobiście zaczynałem pykać dość dawno bo aż 11 lat temu zakurzyłem pierwszą fajeczkę-nie było to Alsbo lecz Tilbury Cherry(od czegoś trzeba było zacząć) zakupione na ulicy Szkolnej w Poznaniu od tamtej pory pykałem lulkę okazjonalnie -aż 2 lata temu odwiedził mnie mój starszy brat ,który zakupił sobie fajeczkę z gruszy BB i tytoń Alsbo Black-gdy poczułem jego aromat byłem wniebowzięty i postanowiłem kupić sobie nową fajkę i zacząć na nowo przygodę z fajką i fajczarstwem . Niespodziewanie tydzień później dostałem na urodzinki fajkę Worobca 142 i tytoń W O Larsen Fresh & Elegant(uwaga prezent ten otrzymałem od mojej dziewczyny,której chyba za często wspominałem o moich fajkowych planach :lol: ) no i wciągnęło mnie- fajka i Larsen rewelacja!-pykałem i pykałem .Kiedy zabrakło mi tytoniu poszedłem do trafiki i kupiłem Alsbo Black pamiętając jego aromat.Zapaliłem i prawdę mówiąc początkowo byłem zachwycony - tytoń dobrze się palący i lekki ,ale po kilku fajeczkach zmieniłem zdanie aromat może i miły ale smak w ustach fatalny do tego czasami miałem rewelacje żołądkowe po wypaleniu Alsbo i dziś staram się zapomnieć o tej przygodzie.Reasumując Alsbo Black?- nie polecam! :D
Darecki
Początkujący
Początkujący

Post autor: Darecki » 24 marca 2009, 13:21 - wt

Czekając na Stanwella poleconego przez Szanowne Forum chciałem zapalić Alsbo Black - pierwsza próba nieudana - za mokry!!
Po delikatnym podsuszeniu można go popalić traktując delikatnie, jeszcze żeby tak fajeczki nie zasyfiał! Wanilii to tam nie czułem ale taką delikatną śliweczkę.
Wydaje mi się, że Gold jest lepszy.
Darecki
"Nic w świecie nie jest warte, żeby człowiek odwrócił się od tego, co kocha" A. Camus
Awatar użytkownika
michu
Początkujący
Początkujący

Post autor: michu » 27 marca 2009, 17:27 - pt

Ja właśnie palę Alsbo Black, ale takie stare, nie to produkowane dzisiaj (otrzymało medal w Brukseli w 1986 r.). Jest dużo smaczniejsze niż obecne. Wkleję fotki, żeby pokazać.
Przy okazji witam wszystkich!
ObrazekObrazek
gutko
Początkujący
Początkujący

Post autor: gutko » 07 stycznia 2010, 21:03 - czw

zachęcony powyzszymi opiniami pokusiłem sie o zakup. zapach po otwarciu miły ale trochę ciężkawy i zaduszony. niestety palić tego nie mogłem, zasmrodziłem sobie tylko fajkę. saszetka lotem koszącym do śmietnika. szkoda jesli to najlepszy produkt tej firmy
Awatar użytkownika
Makaes
Początkujący
Początkujący

Post autor: Makaes » 05 lutego 2010, 20:06 - pt

Ja z kolei - kraze miedzy albo black, Va no1 i MB Cherry Ambrosia aktualnie.
W tej chwli pale jednak Albo Black palenie na poczatku przyjemne.warunek, palic nalezy bardzo wolno.
Sam smak dla mnie - zalezy od fajki. w Kulpinskim bodajze 3 (nie pamietam. kupywalem w poczatkach fajczenia, i nr mi sie starl ;) ) smakuje wybornie. Choc, pod koniec palenia zalatuje ciut chemicznie.

Caly czas mam takie wrazenie, ze tyton, zaley od fajki, jego smak aromat... ze znalezc to idealne polacznie - to jest dopiero sztuka.

Pozdrawiam
Mariusz Siomek
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 05 lutego 2010, 21:53 - pt

michu pisze:Ja właśnie palę Alsbo Black, ale takie stare, nie to produkowane dzisiaj (otrzymało medal w Brukseli w 1986 r.). Jest dużo smaczniejsze niż obecne. Wkleję fotki, żeby pokazać.
Przy okazji witam wszystkich!
ObrazekObrazek
Mógłbyś powiedzieć skąd masz ww. tytex? Polskie wydanie Alsbo to...wiadomo. :oops:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 07 lutego 2010, 14:22 - ndz

Osobiście, też bym tak do końca psów nie wieszał na Alsbo Black. Nie kładzie może na kolana, ale na codzienne palenie, jak dla mnie się nadaje. A ten aromat alkoholowy, przynajmniej w moim odczuciu, to advocat z nutą rumu.
Awatar użytkownika
Mariusz Broniarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mariusz Broniarz » 07 lutego 2010, 15:55 - ndz

Jak to mówią "Nie ma brzydkich kobiet,tylko wina brak"Podobnie z tytoniem.Na gazie to i czad wystarczy.
"Kto myśli,że może,ten może.A kto myśli,że nie może,ten nie może.To jest nieuchronne,niezaprzeczalne prawo".
Pablo Picasso.
Darecki
Początkujący
Początkujący

Post autor: Darecki » 29 lipca 2010, 01:40 - czw

Z tym ziółkiem to jest tak - jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
Darecki
"Nic w świecie nie jest warte, żeby człowiek odwrócił się od tego, co kocha" A. Camus
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 25 stycznia 2012, 18:03 - śr

To i ja dorzucę swoją opinię
Powalić mnie nie powalił ale ... bardzo miło mnie zaskoczył !
Aromat z paczki- no szału jakiegoś nie ma ale jest miły, ciężkawy i z wyraźnie wyczuwalną nutką alkoholową natomiast wg mnie wanilia jest na drugim planie jest dużo mniej wyczuwalna, więc nie jest to taki typowy cukierek
Smak- po nabiciu mojej gruszeczki i pierwszych dymkach ... bardzo miłe zaskoczenie ! właśnie czegoś podobnego szukałem !
moc jak dla mnie średnia ani mocny ani słaby taki średniak.
Co do smaku i tego co poczułem hmmm wanilii tu ni w ząb, natomiast czułem wyraźnie alkohol - jakiegoś rudzielca konkretniej i słodkawy posmak w ustach. jak dla mnie dobry no ale do pozycji takich jak chociażby TNN czy Da Vinci bym nie śmiał porównywać.
Palenie - bardzo miło się pali jak ktoś kiedyś mówił - bezobsługowy tytoń, jedynym minusem jest syfienie fajki fakt faktem nie jakieś niesamowite ale zawsze większe niż tytonie z wyższej pułki.
Aromat dla innych- no powalający nie jest ale miły dla ludzi - nie jest jakimś sierściuchem który może służyć do wykurzania lisów z nor.
Tak że podsumowując. Co by ludzie nie mówili żeby przekonać się jaki jest tytoń Alsbo Black trzeba go spróbować i wyrazić własną opinię, a nie sugerować się w 100% opiniami innych, Trzeba pamiętać że smak i gust to bardzo subiektywne dziedziny i trudno o osobę której gust smak i preferencje będą takie same jak nasze.
Wg mnie tytoń ten jest miłym niezobowiązującym i przede wszystkim ogólnie dostępnym zamiennikiem ktury można palić w razie braku lepszych tytoni ( choć mi smakował bardzo )
Pozdrawiam
Hols75
Początkujący
Początkujący

Post autor: Hols75 » 31 stycznia 2013, 18:55 - czw

Wypaliłem kilka kopert Alsbo Black w miarę mi smakuje :) za każdym razem dokonywałem zakupu w innych miejscach.
Z każdej kopercie tytoń inaczej pachniał i smakował. Czyżby to zależało od tego jak długo zalegał na półce w sklepie ?
Ostatni zakup w fajkowo najbardziej mi podszedł, bardzo intensywny w zapachu po otwarciu koperty , jak nigdy.
jorzo
Początkujący
Początkujący

Post autor: jorzo » 16 kwietnia 2014, 21:57 - śr

Kolejny testowany przez moją osobę tytoń z rodziny Alsbo.
Fajny,nie szczypie, ładny zapach - spaliłem go już kilka saszetek i narazie jest ok. :D
Szukam tytoniowego Graala.
Hofner
Początkujący
Początkujący

Post autor: Hofner » 23 maja 2014, 16:55 - pt

Skusilem sie i wiem ze to jedyna i ostatnia paczuszka.
katakumba
Początkujący
Początkujący

Post autor: katakumba » 23 grudnia 2014, 14:37 - wt

Jeśli palić jakikolwiek Alsbo, to chyba tylko ten. Aromat waniliowy, dość słodki, ale w granicach normy.
Nie jest zbyt mokry, choć warto podsuszyć. Pali się dość spokojnie. Można zaryzykować, choć ja go nie kupię. I sądzę, że koledzy z większym stażem też nie.
Tolo
Pykacz
Pykacz

Post autor: Tolo » 25 kwietnia 2015, 19:38 - sob

Ktoś mówił, że się zepsuł ostatnimi czasy (nie wiem dokładnie kiedy). Czy to prawda? Ktoś próbował go teraz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alsbo”