Sweet Dublin

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Sweet Dublin

Post autor: martenn » 17 kwietnia 2005, 15:53 - ndz

Za sprawa jednego kolegi z forum, wlasnie siedze i pale ten tyton. Pierwsze wrazenia: smak raczej neutralny, choc mam wrazenie ze lekko traci tytoniami sredniej jakosci. Aromat dla otoczenia bardzo mily, ma pewna nutke trudna do opisania ktora bardzo mi sie podoba. Pali sie ok, tylko co jakis czas mi gasnie bo nie chce mi sie wstac po kolek:) Kondensatu brak. Ogolnie sredni. Czy ktos palil juz to cudo? Chetnie porownam opinie.

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Sweet Dublin

Post autor: Cinek » 17 kwietnia 2005, 18:12 - ndz

martenn pisze:Ogolnie sredni. Czy ktos palil juz to cudo? Chetnie porownam opinie.
Ja go sobie wyżej ceniłem niż średni.
Sweet Dublin Orlik
skład: Virginia, Black Cavendish (mild).
typ mieszanki: lekko aromatyczna
moc: lekko-średnia
Zaklęty w tytoniu w mistrzowski sposób unikalny smak irlandzkiej whiskey (whiskey jest w Szkocji). Doskonała, smaczna duńska mieszanka.
U Z. Turka na 186 s. można przeczytać: "(...) Poważne miejsce zajmuje tu "Sweet Dublin". Twórcą tej mieszanki jest James Brown, z pochodzenia Irlandczyk, postać w świecie kiperów tytoniowych znana i poważana. Nad "SD" pracował Brown wiele lat. Mieszanka stała się perłą Skandynawskiej Kompanii Tytoniowej. Brown komponował swój koktajl wyłącznie ze szczytowych liści najprzedniejszej odmiany Nicotiany, a jedną z przypraw, jakich użył, była irlandzka whisky. "SD" pojawił się na rynku tytoniowym w 1965 r. i z miejsca zdobył wielbicieli..."
Z tego co pamiętam, wyrób Orlika zdobywał europejskie złote medale.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.

Awatar użytkownika
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 17 kwietnia 2005, 18:15 - ndz

Takie sa moje odczucia. Podejrzewam ze tyton troche przelezal, mogl przez to stracic. Poprobuje go w innych fajkach, moze wtedy wyda mi sie bardziej przyjazny?

Awatar użytkownika
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 24 kwietnia 2005, 09:49 - ndz

Wrzucilem troche sweet dublin do mojego pokera i stwierdzilem ze jednak nie jest taki zly. Ogolnie calkiem dobra Va jak mi zabraknie Caledonian Va Flake. Dzis sadze ze sie rzuce na Simply Unique, ale w ciagu tygodnia poeksploruje dalej:)

Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Sweet Dublin

Post autor: Canonnier » 13 grudnia 2015, 12:13 - ndz

Według mnie całkiem przyjemny tytoń, jak na aromat to nawet bardziej wytrawny niż słodki. Jest to też chyba pierwszy mój tytoń aromatyzowany whiskey, gdzie trunek jest faktycznie wyczuwalny (przeze mnie oczywiście). Podczas palenia nie miałem żadnych problemów z przygasaniem czy koreczkami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlik”