Ranking prestiżu firm fajkarskich

Historia fajei i ich wytwórców oraz materiałów do wyrobów fajek używanych

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Ranking prestiżu firm fajkarskich

Post autor: blij » 03 lutego 2011, 09:16 - czw

Irek pisze:
blij pisze:
Irek pisze:Nie trafiona uwaga. Celinka fajek nie robi.
Do końca nie wiadomo. Kiedyś T. Poliński stwierdził, że "żona mu pomaga". Do dziś nie wiem, czy chodziło mu o produkcję. Jednak z tego, z jakim znawstwem p. Celinka opowiada o fajkach... wcale bym się nie zdziwił.
To co napisałem jest stwierdzeniem faktu.
To co napisałem też jest stwierdzeniem faktu.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 03 lutego 2011, 09:40 - czw

Chciałem to napisać już wczoraj, ale nie chciałem niepotrzebnie podgrzewać atmosfery.
Blij, widzę że bardzo chcesz zaznaczyć swoją pozycję i fajczarskie znawstwo. Jednak czasem warto mieć trochę pokory. Jak Irek coś pisze o fajkach Państwa Polińskich, to się mu wierzy. Ty kiedyś coś tam słyszałeś, a Irek Polińskich zna, kolekcjonuje ich fajki i wie. Czytałeś jego artykuł o ich fajkach? Czy to mało wiarygodne potwierdzenie jego znajomości tematu?
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 03 lutego 2011, 10:02 - czw

blij pisze:Do końca nie wiadomo. Kiedyś T. Poliński stwierdził, że "żona mu pomaga". Do dziś nie wiem, czy chodziło mu o produkcję. Jednak z tego, z jakim znawstwem p. Celinka opowiada o fajkach... wcale bym się nie zdziwił.

Trudno się nie zgodzić hehe, tyle, że jest to stwierdzenie faktu, że to Ty nie wiesz, jak zresztą napisałeś.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 03 lutego 2011, 10:15 - czw

keilwerth pisze:Chciałem to napisać już wczoraj, ale nie chciałem niepotrzebnie podgrzewać atmosfery.
Blij, widzę że bardzo chcesz zaznaczyć swoją pozycję i fajczarskie znawstwo. Jednak czasem warto mieć trochę pokory. Jak Irek coś pisze o fajkach Państwa Polińskich, to się mu wierzy. Ty kiedyś coś tam słyszałeś, a Irek Polińskich zna, kolekcjonuje ich fajki i wie. Czytałeś jego artykuł o ich fajkach? Czy to mało wiarygodne potwierdzenie jego znajomości tematu?
Wojtku , Ty znasz Irka , ja znam Bartka. I zapewniam Cię ,że nie musi On niczego zaznaczać.To facet o dużym doświadczeniu zarówno w kolekcjonowaniu , jak i w renowacji fajek.A z kolei dzięki Irkowi poznałem bliżej i zacząłem zbierać fajeczki Mistrza Polińskiego.
Po prostu Koledzy skrzyżowali szpady -to Ich prawo.A ponieważ wystąpiłeś po stronie Irka , ja pozwoliłem sobie na słowo za Bartkiem.
I nie wiem ,czy się ze mną zgodzisz - ale ta nasza "ADWOKATURA" jest w tym miejscu całkowicie zbędna , za co przepraszam.
KKF Poznań-----------------
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 03 lutego 2011, 10:23 - czw

Irek pisze:
blij pisze:Do końca nie wiadomo. Kiedyś T. Poliński stwierdził, że "żona mu pomaga". Do dziś nie wiem, czy chodziło mu o produkcję. Jednak z tego, z jakim znawstwem p. Celinka opowiada o fajkach... wcale bym się nie zdziwił.

Trudno się nie zgodzić hehe, tyle, że jest to stwierdzenie faktu, że to Ty nie wiesz, jak zresztą napisałeś.
Do licha - wyszło "pomieszanie z poplątaniem" a chciałem tylko zaznaczyć, że jest faktem, to, że usłyszałem kiedyś od p. Tadeusza że "żona mu pomaga" a reszty mogłem się co jedynie domyśleć. Nic ponadto. Po co się tak od razu obrażać?
Wcale nie twierdzę, że Ci nie wierzę, tym bardziej, że na pewno lepiej znasz Państwa Polińskich.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 03 lutego 2011, 10:30 - czw

Osobista znajomość z kolegami akurat nie ma tu znaczenia, bo mowa o konkretnych sprawach, które ciężko poprzeć lub zanegować tylko w oparciu o sympatię do kogoś.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 03 lutego 2011, 10:35 - czw

keilwerth pisze:Chciałem to napisać już wczoraj, ale nie chciałem niepotrzebnie podgrzewać atmosfery.
Blij, widzę że bardzo chcesz zaznaczyć swoją pozycję i fajczarskie znawstwo.
Nie mam zamiaru niczego zaznaczać ani udowadniać. Po prostu ostatnio rozpocząłem kilka dużych wątków na forum stąd jestem teraz bardziej aktywny.
Wcale nie czuje się alfą i omegą w tym temacie bo znam wielu bardziej doświadczonych ode mnie Kolegów w fajczarskim świecie. Nie wszyscy z nich udzielają się niestety na tym forum. Szkoda, bo moglibyśmy się wszyscy wiele od nich jeszcze nauczyć.
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 03 lutego 2011, 10:38 - czw

Mnie chodziło o Twój tekst o "zaznaczaniu" , a nie o znajomość.
KKF Poznań-----------------
Awatar użytkownika
Wojtek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Wojtek » 03 lutego 2011, 20:35 - czw

zaczynacie pisać :offtopic: i poza tym robi się tu kwaśno, więc koledzy - wyluzujcie ;)
Palenie fajki zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich - Albert Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki - czasy, miejsca, wykonawcy, materiały, warsztat”