Sezonowanie drewna na fajkę

Historia fajei i ich wytwórców oraz materiałów do wyrobów fajek używanych

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Amigo
Pykacz
Pykacz

Sezonowanie drewna na fajkę

Post autor: Amigo » 06 czerwca 2012, 15:17 - śr

Witam! Szukałem i nie znalazłem informacji na temat sezonowania drewna na fajkę w moim przypadku czereśni. Mam sporo kawałków z pnia ładnie usłojone i bardzo twarde, korzenia drobne i zwarte i mnóstwo z gałęzi. Teraz pytanie gdzie składować, okorować czy nie jakie drewno na długi ustnik (wiercenie i gięcie) a jakie na główkę(która części). Tak na logikę okorawałem drewno żeby nie wkradł sie żaden lokator, części zostawiłem w pieńkach cześć pociłem w kostki ok 15x15x10 cm. Na razie przetrzymuje w piwnicy gdzie jest chłodno i dość wilgotno pod koniec lata wezmę na strych na zime spowrotem do piwnicy niedaleko pieca i na wiosnę na strych.
Co zmienić, co robić? :)

Karol
"Okazujcie szacunek tym u władzy, lecz nie podążajcie za nimi ślepo" - Ch.Paoilini Trylogia Dziedzictwo tom1
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Sezonowanie drewna na fajkę

Post autor: JSG » 08 czerwca 2012, 19:49 - pt

dyskutowalismy o tym na forum, wyszukiwarka jest w prawym gornym rogu.
W komentarzach do stosownych artykułów na fajka net pl. rownierz znajdziesz informacje.
http://www.fajczarze.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=4804" onclick="window.open(this.href);return false;
A Jak nie tu- cóż wiele nie trzeba się naszukać bo podstawy są takie same czy to bedzie krzeslo, fajka, czy łuk:
http://www.freha.pl/lofiversion/index.php?t11005.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Drewno sezonuje się zawsze tak samo.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki - czasy, miejsca, wykonawcy, materiały, warsztat”