fajka EGRA

Historia fajei i ich wytwórców oraz materiałów do wyrobów fajek używanych

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ralph
Początkujący
Początkujący

fajka EGRA

Post autor: Ralph » 14 grudnia 2013, 14:24 - sob

Mam pytanie, czy ktoś wie może coś o fajkach EGRA? Czy są to dobre fajki? Gdzie i kiedy robione? W sieci nic na ten temat nie znalazłem, wujek Gógl też nie pomógł. Raptem tylko jedna, niepotwierdzona informacja, że to chyba jakaś włoska firma. Kilka takich fajek przewinęło się ostatnio przez ebay i allegro o nazwach: Egra Paris, Lorenzo Egra, Spitfire Egra. Są to fajki z wrzośca, bez żadnych oznaczeń na ustniku, jedynie napis na cybuchu. Ale ładne i dość tanie, więc szukam jakiś wskazówek.
Miał minister Nowak sześć zegarków na każdej z dwóch kończyn,
mimo to nie zauważył, kiedy czas mu się skończył.
Awatar użytkownika
Ralph
Początkujący
Początkujący

Re: fajka EGRA

Post autor: Ralph » 12 stycznia 2014, 13:59 - ndz

Właśnie kupiłem sobie fajeczkę oznaczoną Egra 1950. Zapewne liczba ta nie jest oznaczeniem roku produkcji (a szkoda!) tylko numerem modelu. Fajeczkę kupiłem za kilka złotych na Alledrogo. Jak się okazało, od razu z zawartością po poprzednim włascicielu :-) Nic tylko palić. Nawet nie trzeba nabijać.

A tak prezentuje się owa fajeczka: http://fotowrzut.pl/C67BLXFWB6" onclick="window.open(this.href);return false;

Oczywiście przed użyciem oskrobałem ją i oczyściłem. Potem zasypałem komin solą i zalałem spirytusem, na koniec wypolerowałem ustnik na błysk. Teraz prezentuje się pięknie, a pali się w niej przyzwoicie. Niestety, nadal nic nie wiem o enigmatycznej firmie EGRA.
Miał minister Nowak sześć zegarków na każdej z dwóch kończyn,
mimo to nie zauważył, kiedy czas mu się skończył.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki - czasy, miejsca, wykonawcy, materiały, warsztat”