Rozpuszczalnik do szelaku w Gdańsku.

Miejsce na kontakt fajczarzy z Trójmiasta

Moderatorzy: Kiwi, Moderatorzy

3promile
Początkujący
Początkujący

Rozpuszczalnik do szelaku w Gdańsku.

Post autor: 3promile » 19 stycznia 2012, 20:50 - czw

...i pytam - gdzie w Gdańsku dostanę rozpuszczalnik do szelaku? Szykuje się kilka używek i chciałbym sprawdzić swoje zdolności renowacyjne ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Fajczarz
Fajczarz

Re: Witam

Post autor: Wojtek » 19 stycznia 2012, 21:33 - czw

vlasij jakiś czas temu kupował, ale chyba przez internet... poczekaj aż tu zajży ;)
Palenie fajki zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich - Albert Einstein
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 19 stycznia 2012, 21:46 - czw

witaj

a może tu : http://www.fajkowo.pl/pl/p/Rozpuszczaln ... 99-1L/1427" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam

Lkulos
3promile
Początkujący
Początkujący

Post autor: 3promile » 19 stycznia 2012, 21:48 - czw

w Gdańsku
Awatar użytkownika
Astar
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Astar » 19 stycznia 2012, 22:57 - czw

nigdzie.
a tak poważnie to jest sklep chemiczny we wrzeszczu na grunwaldzkiej, ale tam obecnie przeszli głównie na farby natomiast można zapytać, na pograniczu gdyni/rumii jest hurtownia naft rozpuszczalników i innych tego typu rzeczy, gdynia na partyzantów... ale tam wszystko na zamówienie.

wymagania masz, poważnie przez internet było by taniej szybciej i wygodniej, nawet kwas azotowy jak miałem zamawiać to przez internet bo w tym naszym zadupiu nic kupić nie idzie.

a jeszcze na wiczlinie byla hurtowna chemiczna, ale nie wiem czy toto w ogóle istnieje jeszcze
Zdjęcia zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia
http://wroniak.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
3promile
Początkujący
Początkujący

Post autor: 3promile » 19 stycznia 2012, 23:08 - czw

OK, dziękuję. Czyli w sieci ;)
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 20 stycznia 2012, 08:36 - pt

Moim zdaniem lepiej w sieci kupić firmy BLIK. W Leroy Merlin możesz kupić rozpuszczalnik STARWAX, ale jest on droższy od wspomnianego BLIK-a, pół litra kosztuje ok. 20 zł. Sklepy dla plastyków możesz też odwiedzić, ja tam się nie pytałem, przez neta łatwiej zamówić niż biegać po mieście i szukać. Przy okazji można zakupić sobie tytoń.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 20 stycznia 2012, 09:01 - pt

Blik jest b. dobrzy. Przepuściłem już przez fajki ponad dwa 5 litrowe karnistry, przepuszczam trzeci.
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
3promile
Początkujący
Początkujący

Post autor: 3promile » 20 stycznia 2012, 09:26 - pt

Hyhy, tak się składa, że jeszcze wczoraj kupiłem... w firmie Blik ;) Pytanie dodatkowe do restauratorów - co myślicie o wełnie stalowej zamiast papieru ściernego? Wełna podobno nie rusza drewna.
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 20 stycznia 2012, 22:41 - pt

3promile pisze:Hyhy, tak się składa, że jeszcze wczoraj kupiłem... w firmie Blik ;) Pytanie dodatkowe do restauratorów - co myślicie o wełnie stalowej zamiast papieru ściernego? Wełna podobno nie rusza drewna.
Chciałbym mieć jakąś knajpkę :wink: Odpowiadajac na Twoje pytnie, to nie mam porównania, bowiem korzystam jeno z papieru ściernego. Ale jak wpiszesz w wyszukiwarkę "wełna" to pojawia się kilka wątków, ze wstępnej orientacji mogę powiedzieć, że są głosy za i przeciw, jednak to kwestia prześledzenia tych wątków i ewentualnego doprecyzowania tematu. Zatem poszukaj na forum.
Pozdrawiam serdecznie!
Początkujący

Post autor: 3promile » 20 stycznia 2012, 23:16 - pt

restaurator I «właściciel lub szef restauracji»

restaurator II 1. «konserwator zabytków architektonicznych lub dzieł sztuki» 2. daw. «wskrzesiciel, odnowiciel»
;P
SSlave
Początkujący
Początkujący

Post autor: SSlave » 23 lutego 2012, 17:57 - czw

3promile pisze:gdzie w Gdańsku dostanę rozpuszczalnik do szelaku?
Co prawda już nabyłeś, ale taka informacja może komuś się przyda, w Gdańsku można kupić w sklepie Hajdul:
http://www.pkt.pl/s/gdansk/100516310/hajdul.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzwoniłem tam dziś, ale zapomniałem zapytać jakiej firmy sprzedają. Jak zdążę jutro kupić to napiszę. Wiem tylko, że 1 litr za ok 18 zł.
Ponadto można tam kupić Carnaubę, 100 g w płatkach, jeśli dobrze pamiętam to niecałe 19 złota. Jak akurat nie ma, to właściciel zamówi. Jeśli ktoś nie potrzebuje takich ilości tylko ok 10-20 g i nie spieszy mu się z tym, to mogę się wymienić np. na próbkę tytoniu, trochę chloru.
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 24 lutego 2012, 09:01 - pt

@SSlave Zawsze się przyda kolejny adres, chociaż ja ostatnio i tak na fajkowie kupuję, i rozpuszczalnik i tytoń - wygodniej i taniej, niż mam z Gdyni do Gdańska jechać, no chyba, że jestem przy okazji to odwiedzam trafiki i robię zakupy czy to na dworcu, czy w galerii bałtyckiej.
Pozdrawiam serdecznie!
Początkujący

Post autor: SSlave » 24 lutego 2012, 13:25 - pt

Vlasij ja również uważam, że w przypadku większych zakupów lepiej kupić z Fajkowa, swoją drogą bardzo dobrze, że wyszli naprzeciw oczekiwaniom odnowicieli i czyścicieli. Ale myślę, że ta informacja przyda się komuś, kto jest akurat w potrzebie posiadania tylko rozpuszczalnika, no na przykład mnie ;)
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 24 lutego 2012, 15:37 - pt

SSlave pisze:Vlasij ja również uważam, że w przypadku większych zakupów lepiej kupić z Fajkowa, swoją drogą bardzo dobrze, że wyszli naprzeciw oczekiwaniom odnowicieli i czyścicieli. Ale myślę, że ta informacja przyda się komuś, kto jest akurat w potrzebie posiadania tylko rozpuszczalnika, no na przykład mnie ;)
:offtopic: Ja tego nie neguje. Uważam to za przydatne. Napisałem tylko, że internet daje większe możliwości (i taniej). Bo ja kupując nawet sam rozpuszczalnik na fajkowie zapłacę za przesyłkę 9 zł, a za dojazd z Gdyni do Gdańska ciut więcej i jeszcze stracę trochę czasu.
Pozdrawiam serdecznie!

Wróć do „Forum Trójmiejskich Fajczarzy”