Jarmark Dominikański

Miejsce na kontakt fajczarzy z Trójmiasta

Moderatorzy: Kiwi, Moderatorzy

3promile
Początkujący
Początkujący

Jarmark Dominikański

Post autor: 3promile » 30 czerwca 2012, 12:28 - sob

Palę zbyt krótko, żeby to wiedzieć, więc pytam gdańszczan - czy na Dominikańskim można kupić stare fajki?
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Jarmark Dominikański

Post autor: golf czarny » 30 czerwca 2012, 17:09 - sob

NIBY można. Ale w zeszłym roku złaziłem podeszwy, nogi bolały...a niczego sensownego nie znalazłem. Widziałem "prawdziwy wrzosiec" w prawdziwie obrzydliwych stanach zużycia. I tyle.
SSlave
Początkujący
Początkujący

Post autor: SSlave » 30 czerwca 2012, 18:06 - sob

W zeszłym roku również pochodziłem po jarmarku, nawet często. Kupiłem 2 Petersony po trzydzieści kilka złota, niezbyt ciekawe, niezbyt wartościowe, ale mnie cieszą. Poza nimi, nie było wiele firmowych (przynajmniej z tych firm, które wtedy znałem): główka Roppa gdzieś wśród fajkowego złomu, kilka ładnych duńczyków + inne również ciekawe (nazw nie pamiętam), ale facet chciał sprzedać tylko całość. Większość to tak jak pisze golf, raczej złom. Była jedna bardzo ładna bezimienna, straight grain plateaux, ale 60 zł wydawało mi się wtedy za drogo.
Jeśli ma się trochę czasu to jak najbardziej polecam pochodzić, poszukać. Ale trzeba liczyć na szczęście, bo ciekawych fajek za mało, a zainteresowanych pewnie za dużo. Bo to chyba jedyna okazja w Trójmieście?
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 03 lipca 2012, 06:45 - wt

golf czarny pisze:NIBY można. Ale w zeszłym roku złaziłem podeszwy, nogi bolały...a niczego sensownego nie znalazłem. Widziałem "prawdziwy wrzosiec" w prawdziwie obrzydliwych stanach zużycia. I tyle.

Spotkałem się z podobną sytuacją. Widziałem kilka niespecjalnych okazów i tyle.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mateusz » 03 lipca 2012, 07:53 - wt

SSlave pisze:W zeszłym roku również pochodziłem po jarmarku, nawet często. Kupiłem 2 Petersony po trzydzieści kilka złota, niezbyt ciekawe, niezbyt wartościowe, ale mnie cieszą. Poza nimi, nie było wiele firmowych (przynajmniej z tych firm, które wtedy znałem): główka Roppa gdzieś wśród fajkowego złomu, kilka ładnych duńczyków + inne również ciekawe (nazw nie pamiętam), ale facet chciał sprzedać tylko całość. Większość to tak jak pisze golf, raczej złom. Była jedna bardzo ładna bezimienna, straight grain plateaux, ale 60 zł wydawało mi się wtedy za drogo.
Jeśli ma się trochę czasu to jak najbardziej polecam pochodzić, poszukać. Ale trzeba liczyć na szczęście, bo ciekawych fajek za mało, a zainteresowanych pewnie za dużo. Bo to chyba jedyna okazja w Trójmieście?
Chyba nawet te same fajki widzieliśmy, strasznie biedne były te pety z tego co pamiętam.
SSlave
Początkujący
Początkujący

Post autor: SSlave » 04 lipca 2012, 16:06 - śr

Mateusz pisze:Chyba nawet te same fajki widzieliśmy, strasznie biedne były te pety z tego co pamiętam.
Dokładnie były to: "współczesny" Kenmare XL02, woniący mocno aromatem, grubo nagaru, ustnik pokryty lakierem oraz 40-to letni Donegal Rocky, systemowy bent, najbardziej zasyfiona fajka jaką miałem, dużo kosztował, ale kupiłem bo żal mi go było. Teraz po wyczyszczeniu przynosi dużo radości, więc nie żałuję. Wtedy miałem chyba 3 fajki, w tym gruszankę, więc z braku laku te Pety były dla mnie poniekąd atrakcyjne.
W tym roku może dłużej pomyślę przed zakupem, jeśli będzie co kupować.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 31 lipca 2012, 23:39 - wt

Echh , nabawiłem się bólu stóp i nic. :x lepszy już zespół cieśni nadgarstka od allegro niźli pojarmarkowe odciski. Słownie pięć brujerek w obrzydliwym stanie. o cenę nawet nie zapytałem bo już mi się nie chciało.
SSlave
Początkujący
Początkujący

Post autor: SSlave » 01 sierpnia 2012, 00:26 - śr

Szkoda, właśnie chciałem zapytać jak to wygląda w tym roku. Nowa czy używana, zawsze lepiej wziąć do ręki, ale skoro na jarmarku nic nie ma to już chyba nigdzie w pomorskim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Trójmiejskich Fajczarzy”