dobra knajpa w Poznaniu?

Miejsce spotkań fajczarzy z Poznania

Moderator: Moderatorzy

carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

dobra knajpa w Poznaniu?

Post autor: carlospp » 27 stycznia 2012, 20:36 - pt

Nie wiem czy wlasciwie zalozylem watek. Jesli nie, prosze modow o przeniesienie do poznanskiego podforum.

Ustawa antynikotynowa - to jedno. Ale palic gdzies trzeba. Znacie jakies sensowne miejsca w Poznaniu, gdzie mozna zapalic? Moje wymagania to:
- cos bardziej w stylu knajpy, pubu - do posiedzenia, wypicia piwa (nie dyskoteka, nie kawiarnia)
- bywalcy 20+ (nie lubie miejsc uwielbianych przez gimnazjalistow)
- muzyka w sumie obojetnie jaka, byle sie dalo porozmawiac
- no i najlepiej, jesli nie trzeba robic rezerwacji (dla 2-3 osob) w obawie o znalezienie miejsca.

Do niedawna chodzilem do Zaka na Szyperskiej - ale od tygodnia knajpa przestala istniec i nie wiem co ze soba poczac :(

Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: dobra knajpa w Poznaniu?

Post autor: Alan » 27 stycznia 2012, 21:00 - pt

Temat bardziej do działu poznańskich fajczarzy ;) (a oni na pewno coś dobrego Ci wskażą)

Ja w Poznaniu rzadko bywam, w knajpach tym bardziej, ale raz zdarzyło mi się odwiedzić dość znaną Kultową. Palić można w całym lokalu, a jedyną przeszkodą jest to, że od czasu do czasu organizowane są tam koncerty (więc punkt o możliwości usłyszenia rozmówcy czasami odpada). Nie wiem jak z miejscami, ale byłem tam jakos w weekend około godziny 20-21 i było mało ludzi.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2012, 21:30 - pt przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem

Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 27 stycznia 2012, 21:11 - pt

Za groma nie mogę sobie przypomnieć jak ta knajpa się nazywa obecnie, ale jeśli ktoś pamięta miasto z przed kilku (nastu) lat to dawna Pomyłka na Taczaka spełnia Twoje wymagania.
Zawsze będę początkujący...

tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: tatar.tatar » 28 stycznia 2012, 13:54 - sob

Ja ostatni bez stresów paliłem w Underground'zie na Strzeleckej (na dole), podobnie jak Kultowa racze rockowo.

Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 28 stycznia 2012, 18:33 - sob

Na ul. Szewskiej jest irlandzki pub Brogans, tam zapalisz i wypijesz dobre piwko. Zazdroszczę, bo w gdyńskim Donegalu (też irlandzki pub) palić już nie można od ponad roku.
Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
korea83
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: korea83 » 29 stycznia 2012, 21:36 - ndz

Ze sprawdzonych niedawno przeze mnie i znajomych lokali: Post Office Cafe - całkiem przyjemne miejsce z osobną salką dla palących. Obsługa co jakiś czas zagląda czy aby czegoś nie potrzeba za co plus. Generlanie fajne, raczej spokojne miejsce. Druga opcja to Shark gdzie o godzinie 17 otwierane jest piętro, a tam palić można do woli. 6 osób paliło cygara i absolutnie nikt się nie czepiał, że zapach nie do zniesienia dla innych gości (co niestety w niektórych miejscach się zdarza) :wink: Oba lokale na Starym Rynku.
Obrazek

Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 30 stycznia 2012, 16:58 - pn

Z lokali z dobrym piwem to niedawno jeszcze sporą salę dla palących (właściwie to główną salę) miał Old School Pub przy placu Bernardyńskim. Jakiś czas nie byłem to nie wiem czy się coś zmieniło. Muzyka - starszy rock, lata 50-te itp., czasem koncerty lub transmisje meczy.
Na Nowowiejskiego jeden z klubów (albo Pod Minoga albo W starym kinie) miał na drzwiach informacją o "palącym" piętrze. Kluby są obok siebie i wiecznie mi się mylą zwłaszcza, że od czasu gdy się tam trochę zmienił profil na "klubowy" właśnie to nie bywam.
Bardziej kawiarnia ale widziałem, że połowa jest dla palących - Gołębnik (w podwórzy między Wielką a Woźną).
Let your soul shine. / It's better than sunshine, / It's better than moonshine, / Damn sure better than rain.

Awatar użytkownika
NSKaneda
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: NSKaneda » 05 lutego 2012, 22:55 - ndz

vlasij pisze:Na ul. Szewskiej jest irlandzki pub Brogans, tam zapalisz i wypijesz dobre piwko. Zazdroszczę, bo w gdyńskim Donegalu (też irlandzki pub) palić już nie można od ponad roku.
Polecam i inne puby właścicieli Brogansa: Honzik na taczaka i Liberum Veto na żydowskiej. W obydwu są miejsca do palenia i najlepsze piwa w Poznaniu (Brogans - ogólnie irlandzkie, Honzik - czeskie, litewskie, ukraińskie etc, LV - polskie regionalne).

Jak ktoś jest w nastroju imprezowym, 8bitów na Garbarach - mają salę dla palących, z reguły leci tam chillout.

Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 06 lutego 2012, 08:10 - pn

NSKaneda pisze:
vlasij pisze:Na ul. Szewskiej jest irlandzki pub Brogans, tam zapalisz i wypijesz dobre piwko. Zazdroszczę, bo w gdyńskim Donegalu (też irlandzki pub) palić już nie można od ponad roku.
Polecam i inne puby właścicieli Brogansa: Honzik na taczaka i Liberum Veto na żydowskiej. W obydwu są miejsca do palenia i najlepsze piwa w Poznaniu (Brogans - ogólnie irlandzkie, Honzik - czeskie, litewskie, ukraińskie etc, LV - polskie regionalne).

Jak ktoś jest w nastroju imprezowym, 8bitów na Garbarach - mają salę dla palących, z reguły leci tam chillout.
Następnym razem, jak odwiedzę Poznań to się wybiorę, bo brzmi zachęcająco.
Pozdrawiam serdecznie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Poznańskich Fajczarzy”