Wąsy, broda, kapelusz, a osobowość Fajczarza

Jak na razie pierwsze forum wolnej wymiany myśli przy pykaniu fajki. Wszystko o wszystkim

Moderator: Moderatorzy

Narcurion
Pykacz
Pykacz

Re:

Post autor: Narcurion »

Piorun pisze: Co do buców na drodze, to się nie zgodzę - absolutnie najgorsi są kierowcy TIRów ze wschodu. Cechy charakterystyczne - klapki plastikowe, spodnie z ortalionu, koszulka na ramiączkach w kolorze niegdyś białym, samochód o masie przynajmniej 16 ton poruszający się z prędkością przynajmniej 100 km/h, koniecznie posiadający w kabinie masę śmieci, papierów, zawieszek i zdjęć pań obyczajów lekko półśrednich. Inna cecha szczególna - jazda na podwójnym gazie.
Tutaj muszę stanąć w obronie kierowców TIRów z Ukrainy. Żeby polscy tak jeździli. Jak go wyprzedzasz daje Ci znak prawym kierunkiem, że droga wolna. Na dziękczynne mignięcie potrafi odpowiedzieć równie świetlistym "nie ma za co" :D . Nie raz mi się to zdarzało. Niestety nic nie wiem o ich brodach i kapeluszach.
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Re: Wąsy, broda, kapelusz, a osobowość Fajczarza

Post autor: Brachytron »

Dużo się tu powiedziało o maluchach, trabantach i innych z uśmieszkiem „pogardzanych” markach i ich kierowcach. Muszę stanąć w ich obronie, bo żaden z tych biednych samochodzików nie ma wpływu na to jakie indywiduum siedzi za sterami. Każda maszyna jest tak głupia jak człowiek, który ją skonstruował lub obsługuje. Nie mniej, jako operator właśnie malucha, muszę stwierdzić, że dzięki takim ludziom (opisywanym przez przedpiszących) maluchem jeździ się łatwiej. Panujący stereotyp jest tak zakorzeniony, że malucha traktuje się jak samochód specjalnej troski, inni użytkownicy dróg wiele mu wybaczają. Zauważyłem też, że nie ma w tym cienia złośliwości a wręcz widzę tu sympatię. Ostatnio Pani ze Straży Miejskiej, gdy poprosiłem o zdjęcie blokady (bo jeszcze byli), zapytała najpierw o wartość auta, po czym powiedziała, że dzięki gabarytom w zasadzie niespecjalnie złamałem prawo ale jak już zakładali to wszystkim w rejonie. Skończyło się na upomnieniu. A już o więzi między kierowcami przy spotkaniu na światłach, a jeszcze gdy auta są w tym samym kolorze :D ...

Wracając jednak do zadanego tematu to nie widzę specjalnego związku między osobowością i typem okłaczenia :D . Przykład z ostatniego tygodnia, spotkanie w Novotelu. Poznałem tam wielu fajczarzy, nikogo nie znałem wcześniej, mogłem przyjrzeć się im bez balastu. Kilku z nich miała brody ale każdy jako człowiek był inny. Sam mam brodę, ale gdy przyjdzie ochota mi ją zgolić to stanę się inny? Nie sądzę. Jedna rzecz, która wydaje mi się mogłaby pasować do brodaczy to to, że jako że są w mniejszości (w ogóle społeczeństwa), może są ludźmi lubiącymi być w mniejszości, takimi którzy są lekko „pod prąd”. Wśród fajczarzy ich odsetek jest wyraźnie zauważalny... Z drugiej jednak strony fajczarze ogólnie są „pod prąd” :wink: ...

Pozdrawiam
Zawsze będę początkujący...
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

No dobrze, ale czy to oznacza, że fajczarze generalnie lubią nosić brody? Ja sam też mam krótką bródkę. Ale ciekawe, czy to tylko przypadek czy jednak jest coś takiego w paleniu fajki, że tak jakby bardziej do brody pasowała?
Diord Fionn
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Celt pisze:No dobrze, ale czy to oznacza, że fajczarze generalnie lubią nosić brody? Ja sam też mam krótką bródkę. Ale ciekawe, czy to tylko przypadek czy jednak jest coś takiego w paleniu fajki, że tak jakby bardziej do brody pasowała?
Może i coś w tym jest, ale czy da się to zwerbalizować tak po prostu...
Może sprawa pozostaje w tej sferze ktorej nie da sie opisać...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Czy nie rysuje się to lepiej niż:
....
kurcze w całej
Pipes smokers photo group mam problem xeby namierzyć kogoś bez zarostu... zczyna się robić normatywnie...

Ja noszę zarost, raz dłuższy raz krótszy, czasem fikuśny, z zupełnie nie fajkowego powodu, a fajkę palę nie dla tego że mam brodę, ale razem jakoś to się wszystko komponuje...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Zdjęcie nr 1 to kwintesencja fajczarza. Ustnik znikający w brodzie gdzieś, gdzie powinny być usta... Za to zdjęcie nr 3, JSG nie obraź się, ale po porównaniu z Twoim awatarem, tak będziesz wyglądał za lat +- 20-30 (zależy od uwinnienia) :D .
Celt
Moderator
Moderator

Ja zarostu też nie noszę z powodu fajki. Brodę miałem jeszcze zanim zacząłem palić. Chodziło i raczej o to, że jakoś tak się dziwnie składa, że to właśnie "brodacze" mają większe skłonności do zaczynania przygody z fajką. Może to jednak zbieg okoliczności, ale jak sam stwierdziłeś JSG, trudno Ci było wyszukać zdjęcie fajczarza bez zarostu...
Diord Fionn
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Zajrzyjcie proszę na stronę. Pomijając Gretę Garbo to wydaje mi się, że większość z Panów jest goła :)
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja »

Ale ci z zarostem wyglądają jakoś tak ... normalniej :lol: :twisted: :?:
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Celt
Moderator
Moderator

Właśnie. Może więc o to chodzi... :twisted:
Diord Fionn
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Brachytron pisze:Za to zdjęcie nr 3, JSG nie obraź się, ale po porównaniu z Twoim awatarem, tak będziesz wyglądał za lat +- 20-30 (zależy od uwinnienia) :D .
Wina nie piję, ale tak wyglądać koło 50/60 czemu nie... mnie tam taki wizerunek pasuje. Wygląda na energicznego człowiek w sile wieku, a nie jak ciepły tatuś z piwnym brzuszyskiem przed telewizorem...
maciej_faja pisze:Ale ci z zarostem wyglądają jakoś tak ... normalniej
No i warto zauważyć że
Obrazek
Jakoś yntelygentniej... (nie broda ale wąs chociaż, no i on nadrabiał "czupryną"
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Mnie się czupryna na brodę omsknęła :lol:

Celt
Moderator
Moderator

To Macieju, jeśli już tak się stało to może nie poprawiaj i niech tak zostanie... :lol:
Diord Fionn
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Na razie mi to nie przeszkadza, ale może kiedyś ... kto to może wiedzieć ... może jakiś przeszczepik :lol:

majcher
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: majcher »

też mam brodę, ale powstała zanim zacząłem przygodę z fajką, raz zgoliłem to zona powiedziała że mam zapuścić bo dziwnie wyglądam ;-)
http://www.nol-metal.com" onclick="window.open(this.href);return false;
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

majcher pisze:też mam brodę, ale powstała zanim zacząłem przygodę z fajką, raz zgoliłem to zona powiedziała że mam zapuścić bo dziwnie wyglądam ;-)
Skarb nie żona... w moim doświadczeniu to zawsze był punkt zapalny...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturalne przy fajce gadanie”